У четвер, 15 вересня, в інформаційному агентстві «Укрінформ» Кримськотатарський Ресурсний Центр розповів про підсумки і результати інформаційної кампанії #LIBERATECRIMEA, яка була покликана підвищити рівень поінформованості населення України про ситуацію в окупованому Криму.

Спікерами виступили:

Ескендер Барієв — Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу;

Тетяна Подворняк – менеджерка з комунікацій Кримськотатарського Ресурсного Центру;

Оксана Сахно — програмна менеджерка Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»;

Андрій Єрмоленко – художник-карикатурист.

«З початком окупації Криму 2014 року ми чітко розуміли, що деокупація Криму неможлива без консолідації українського суспільства, підтримки корінного народу, який опинився в окупації, з боку українців, без активної та системної підтримки міжнародної спільноти. Із цією метою ми започаткували міжнародний рух за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA для якнайшвидшого припинення окупації Криму шляхом ненасильницької боротьби», — пояснив Барієв.

Проте, за словами Ескендера Барієва, ми зіштовхнулися із тим, що середньостатистичний українець починає адаптуватися до того, що Крим не знаходиться під контролем України.

«Тому необхідно проводити постійну роботу з інформування українського суспільства про ситуацію в Криму. Враховуючи це, Кримськотатарський Ресурсний Центр запустив інформаційну кампанію #LIBERATECRIMEA, яка приурочена до чотирьох історичних дат, пов’язаних з Кримом:

26 лютого – День опору кримської окупації

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

26 червня – День кримськотатарського національного прапора

9 серпня – День корінних народів світу»

Тетяна Подворняк розповіла про результати інформаційної кампанії у цифрах:

  • тематичні тести пройшли понад 2091 людина;
  • плакати та інфографіки у соціальних мережах охопили 2 876 970 людей;
  • у Фейсбук, Телеграм та Твіттер штормах взяли учать більше 7 412 людей;
  • плакати розміщені на 439 білбордах і сітілайтах у різних містах України, і охопили щонайменше 22 350 822 осіб;
  • презентовано проморолик за участю відомих українців таких, як Джамала, Святослав Вакарчук, Тарас Тополя, Севгіль Мусаєва та Ахтем Сеїтаблаєв. Проморолик охопив 512 492 людини.
  • проведено конкурс відеоісторій «Мій Крим», інформація про який охопила 274 214 людей і мала 5 787 взаємодій, отримано 14 заявок для участі у конкурсі.

«Загалом можемо сказати, що завдяки інформаційній кампанії #LIBERATECRIMEA нам вдалося охопити понад 32 мільйони українців (32 841 966). Саме стільки українців поглибило свої знання про ситуацію в Криму. Саме стільки українців взяло участь у наших активностях. Саме стільки українців допомагала тримати тему Криму у топі», — підкреслила вона.

Крім цього, посили КРЦ у рамках інформаційної кампанії відображалися і в риториці українських політиці. Наприклад, Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на другому саміті Кримської платформи процитував інформаційну кампанію Кримськотатарського Ресурсного Центру: «У Криму – почалося… У Криму – завершиться!»

Підкреслимо, що цей проект був підтриманий «Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

«Програма «Долучайся!» хоче  відзначити адаптивну спроможніть КРЦ, адже він за короткий період зміг адаптувати свої інформаційні продукти, повідомлення про деокупцію, територіальну єдність та цілісність і як наслідок кампанія стала ще більш помітною та зрозумілою, як і в Україні, так і закордоном. Програма сприяння громадської активності «Долучайся!» вважає, що КРЦ чудово впорався зі своїми заходами», — додала представниця програми «Долучайся» Оксана Сахно.

До заходу також приєднався художник Андрій Єрмоленко, який протягом усього часу допомагав втілювати ідеї активістів у життя у вигляді неймовірних плакатів.

«Інформаційна кампанія зробила величезний прорив, як в Україні, так і у світі, через це кожен росіянин розуміє, що Крим хоч і тимчасово окупований, але це територія України. Дуже круто, що до кампанії долучається багато людей, волонтерів, які видають нові ідеї. Люди розуміють, що в Криму все почалося – в Криму і закінчиться. Перемога буде тоді, коли ми встановимо наш прапор на території Криму та Донбасу», — додав він.

Нагадаємо, що раніше Кримськотатарський Ресурсний Центр презентував нову інформаційну кампанію #LIBERATECRIMEA, яка покликана підвищити рівень поінформованості населення України про ситуацію в окупованому Криму.

Більш детально з цією кампанією можна ознайомитися на лендинг-сторінці — https://www.ctrcenter.org/liberatecrimea/ , а також у наших соціальних мережах:

Фейсбук: https://www.facebook.com/liberatecrimea

Телеграм: https://t.me/LIBERATECRIMEA