У понеділок, 29 серпня, в інформаційному агентстві «Укрінформ» Кримськотатарський Ресурсний Центр провів пресконференцію в рамках інформаційної кампанії #LIBERATECRIMEA: «Відеоконтент як важливий інструмент поширення інформації про Крим».

Спікерами виступили:

Ескендер Барієв — Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу;

Тарас Тополя – лідер гурту «Антитіла»;

Тетяна Подворняк — менеджерка із комунікації Кримськотатарського Ресурсного Центру;

Денис Савчук — учасник конкурсу «Мій Крим».

«У сучасному світі найдієвішим інструментом для привернення уваги до будь-чого є саме візуальна продукція. Людей завжди приваблюють яскраві та красиві картинки. Саме тому Кримськотатарський Ресурсний Центр уже більше семи років величезну увагу звертає саме на візуальну складову нашої роботи. Наша організація завжди асоціюється із цікавими плакатами, роликами і навіть фільмами про ситуацію в Криму», — розповіла Подворняк.

За словами Тетяни, КРЦ вирішив створити професійний ролик із залученням відомих українців та кримських татар, а також запустити конкурсу аматорського відео «Мій Крим», у якому змогли взяти участь жителі України незалежно від віку, статі, сфери діяльності.

Ескендер Барієв детально розповів про створення інформаційного ролику про Крим, у якому взяли участь відомі українці та кримські татари: Тарас Тополя, Святослав Вакарчук, Джамала, Ахтем Сеітаблаєв та Севгіль Мусаєва.

«Сьогодні, нам потрібно воювати не лише на фронті, але і в інформаційному просторі. Тому КРЦ системно проводить різні інформаційні та адвокаційні  кампанії, створює різні фільми, ролики, плакати для поширення інформації про ситуації в Криму. Цього разу ми вирішили створити ролик із залученням відомих українців та кримських татар, щоб привернути ще більшу увагу звичайних українців до Криму», — пояснив він.

Тарас Тополя, який взяв участь у зйомках ролику КРЦ заначив, що для нього це велика честь стояти поруч із кримськими татарами, з українцями у їх боротьбі за власне майбутнє. Він вважає, що держава Україна на рівні вищого політичного керівництва та законодавчого органу має продовжувати посилювати роботу з прийняття та усталення певних законодавчих норм щодо внутрішньої політики стосовно кримських татар.

«Ми повинні більше їх чути, розуміти та відчувати. Я дуже вірю, що одного разу настане момент і в Україні буде кримськотатарська територіальна автономія. Я так само підтримую законопроект щодо прав корінних народів та впевнений, що спільно ми зможемо посилити нашу державу та досягнути спільної мети – перемоги», — підкреслив він.

Лідер гурту «Антитіла» додав, що Україна, як повноцінний суб’єкт світової політики, усталиться і затвердиться лише в Криму. Коли ми повернемо його Україні, то лише тоді можна буде сказати, що ми досягли наших цілей цієї війни.

Тетяна Подворняк розповіла детальніше про конкурс аматорського відео «Мій Крим», про його мету та механіку проведення.

«За допомогою цієї ініціативи ми хотіли ще раз нагадати українцям про Крим, про те, що важливо говорити про нього постійно. Ми дуже раді, що отримали низку робіт, авторами яких були і дорослі, і малі. Кожен учасник висловив свої переживання, свої почуття та розповів про свої мрії – повернутися до Криму», — пояснила вона.

До заходу також долучився учасник конкурсу «Мій Крим» Денис Савчук, який подякував організаторам за таку ініціативу, адже на його думку, саме такі конкурси допомагають в інформаційній боротьбі за Крим.

«Кожен українець мусить боротися за територіальну цілісність України. Хоча би словами, висловлюючи свою думку. Наприклад я у свої 14 років створив відео для того, аби познайомити всіх із природою Криму та ще раз нагадати, що Крим – це Україна», — відзначив він.

Наприкінці заходу, Голова Правління КРЦ Ескендер Барієв оголосив результати конкурсу аматорського відео «Мій Крим» та вручив учасникам подарунки.

1 місце — Ганна Савенко (відео)

2 місце — Аліна Омельянюк (відео)

3 місце — Денис Савчук (відео)

Крім цього, Кримськотатарський Ресурсний Центр подарував футболку із візуальною продукцією організації Тарасу Тополі, який із початку повномасштабної війни та ще із 2014 року продовжує свою боротьбу за нашу країну на двох фронтах: і на передовій, і в інформаційному просторі.

Нагадаємо, що раніше Кримськотатарський Ресурсний Центр презентував нову інформаційну кампанію #LIBERATECRIMEA, яка покликана підвищити рівень поінформованості населення України про ситуацію в окупованому Криму.

Більш детально з цією кампанією можна ознайомитися на лендинг-сторінці — https://www.ctrcenter.org/liberatecrimea/ , а також у наших соціальних мережах:

Фейсбук: https://www.facebook.com/liberatecrimea

Телеграм: https://t.me/LIBERATECRIMEA